Wassen Was uw auto minimaal eenmaal per maand grondig met lauw of koud water om de lak tegen roest en veroudering te beschermen.
Was, nadat u op een stoffige of modderige weg gereden heeft, de auto zo snel mogelijk. Besteed hierbij de nodige zorg aan het verwijderen van opeengehoopt zout, vuil of modder. Controleer of de afvoeropeningen aan de onderzijde van de portieren en de dorpels open en schoon blijven.
Insecten, teer, sap van bomen, uitwerpselen van vogels, industrieel vuil en dergelijke kunnen de lak van uw auto aantasten als ze niet direct verwijderd worden.
Vooral bij het gebruik van een hogedrukreiniger kan water in het interieur terechtkomen.
Test na het wassen bij lage snelheid de remmen van uw auto om te controleren of de remwerking door binnengedrongen water verminderd is.
Droog de remmen door het rempe daal bij lage snelheid licht in te trappen wanneer de remprestaties verminderd zijn.
Wassen met hogedrukreiniger
Onvoldoende afstand of overmatige druk kan tot schade aan onderdelen of het binnendringen van water leiden.
In de was zetten Zet de auto in de was wanneer het water niet langer druppels op de lak vormt.
Was en droog de auto altijd eerst voordat u hem in de was zet. Gebruik een goede kwaliteit vaste of vloeibare was en volg de aanwijzingen van de fabrikant.
Zet de sierlijsten in de was om deze te beschermen en hun glans te laten behouden.
Het verwijderen van olie, teer en dergelijke stoffen met een vlekkenverwijderaar verwijdert gewoonlijk ook de was van de lak. Zet deze delen daarom na het verwijderen van de verontreiniging opnieuw in de was. Breng geen was aan op de ongelakte eenheid met reliëf, aangezien de eenheid anders kan worden aangetast.
KIA Picanto. Mistlamp vóór (indien van
toepassing)
De mistlampen dienen voor een beter
zicht onder omstandigheden waarbij
het zicht sterk verminderd is, zoals bij
mist, regen, sneeuwval, enz. De mistlampen
gaan aan als de mistlampschakelaar
( ...
Toyota Aygo. Als de selectiehendel niet
in een andere stand gezet
kan worden (auto's met
Multi-Mode Transmissie)
Als de selectiehendel niet in een andere stand gezet kan worden
terwijl u het rempedaal ingetrapt hebt, kan er een probleem aanwezig
zijn in het schakelblokkeersysteem (een systeem dat
voorko ...
Fiat 500. Buitenverlichting
DAGVERLICHTING
Voor voertuigen met de AUTO-functie: met de sleutel in de
MAR-positie en de ring in de O-positie gedraaid, gaan de dagrijlichten
automatisch aan.
Voor voertuigen met de AU ...