Starthulp kan gevaarlijk zijn indien dit niet zorgvuldig wordt gedaan. Om persoonlijk letsel of schade aan het voertuig of batterij te vermijden is het aan te raden de procedures te volgen bij het gebruik van een starthulp. Als u twijfelt raden wij u aan een erkende HYUNDAI dealer raadplegen.
Het elektrische systeem zal zeker schade oplopen bij het gebruik van een hogere spanningsbron.
Wees voorzichtig bij het controleren van het ektrolietniveau van de batterij. Voorkom direct contact anders kan er ernstig letsel ontstaan.
Indien deze instructies niet worden opgevolgd, kan ernstig persoonlijk letsel of schade aan het voertuig ontstaan. Bij twijfel over het opvolgen van de startprocedure wordt aangeraden om contact op te nemen met een Erkend HYUNDAI Reparateur. Batterijen voor auto's bevatten bevatten zwavelzuur. Dit is giftig en bevordert corrosie in hoge mate. Gebruik voldoende voorzorgsmaatregelen bij het gebruik van een starthulp en wees voorzichtig om geen zuur op het lichaam, kleding of op de lak te krijgen.
Opstartprocedure
1. Controleer of de starthulp 12-volt is en wat de plus en min aansluiting is.
2. Als de starthulp (batterij) in een ander voertuig gemonteerd is moet voorkomen worden dat beide voertuigen elkaar raken.
3. Zet alle elektrische verbruikers uit.
4. Sluit de startkabels aan in de volgorde zoals getoond in de afbeelding. Verbindt eerst een einde van een startkabel aan de plus aansluitklem van de ontladen batterij (1), verbindt dan het andere einde aan de plus aansluitklem van de starthulp (2).
Sluit daarna de andere startkabel aan aan de min aansluitklem van de starthulp (3) en verbindt daarna het andere einde aan de min aansluiting van de lege batterij (4). Let op dat contact van de kabels met draaiende delen van het voertuig wordt voorkomen.
Let op dat de startkabels alleen aan de batterijklemmen worden bevestigd. Let op dat er niets anders aangeraakt wordt bij het aanbrengen van de startkabels onder de motorkap.
Verbindt de startkabels van de min aansluiting starthulp niet op de positieve aansluiting van de ontladen batterij. Dit kan leiden tot het oververhitten en scheuren van de ontladen batterij, waarbij batterijzuur vrij komt.
5. Start de motor van het voertuig met de starthulp (batterij) en laat deze draaien op 2,000 rpm, start dan de motor van het voertuig met de ontladen batterij.
Indien de oorzaak van de ontlading van uw batterij niet duidelijk is, raden we aan om het systeem te laten nakijken door een erkende HYUNDAI-verdeler.
Hyundai i10. Bekerhouder
WAARSCHUWING -
Hete vloeistoffen
Plaats geen open bekers met
hete vloeistof in de bekerhouder
terwijl het voertuig in rijdt. Indien
de hete vloeistof wordt gemorst,
kunt u uzelf ve ...
Hyundai i10. Het vastzetten van een kinderzitje per
schoot/schoudergordel
Als u geen gebruik maakt van ISOFIX
bevestigingssystemen, dan moet de
CRS met het schootgedeelte van de veiligheidsriem
vastgezet worden.
WAARSCHUWING
Plaats ALTIJD een kinderzitje achterwaar ...
Mercedes-Benz A-Klasse. Start-stoptoets
Algemene aanwijzingen
Auto's met KEYLESS-GO zijn van sleutels met de geïntegreerde
functie KEYLESS-GO en een afneembare start-stoptoets uitgerust.
Door een kortstondige radiog ...