De spanning van de banden (inclusief die van het reservewiel) dient bij koude banden gecontroleerd te worden. "Koude banden" wil zeggen dat er de laatste drie uur niet met de auto is gereden of niet meer dan 1,6 km .
Voor optimale rijeigenschappen, een optimale wegligging en een zo laag mogelijke bandenslijtage dient u de banden op de aanbevolen spanning te houden.
Zie "Banden en velgen" voor de aanbevolen bandenspanning.
U kunt alle specificaties (afmetingen en spanningen) terugvinden op een label dat op de auto is bevestigd.
Een te lage bandenspanning (70 kPa of meer) kan leiden tot ernstige warmteontwikkeling. Hierdoor is het mogelijk dat een band lek raakt, dat het profiel vervormt of dat andere bandafwijkingen optreden, waardoor u de controle over de auto kunt verliezen en ernstig of dodelijk letsel opkunt lopen. Dit risico is veel groter bij hoge buitentemperaturen en bij het gedurende lange tijd rijden met hoge snelheden.
Houd de banden op de juiste spanning. Als u een band regelmatig moet oppompen, moet u het systeem laten nakijken door een professionele werkplaats. Kia raadt aan om een officiële Kiadealer/ servicepartner te bezoeken.
Een te hoge of een te lage bandenspanning reduceert de levensduur van de banden, beïnvloedt de rijeigenschappen van de auto in negatieve zin en kan tot onverwachte bandproblemen leiden. Hierdoor bestaat de kans dat u de macht over de auto verliest en letsel oploopt.
Let altijd op het volgende:
Hyundai i10. Opslagruimtes
OPMERKING
Om mogelijke diefstal te voorkomen,
laat geen waardevolle
voorwerpen in de opslagruimte.
Houdt de opslagruimtes altijd
gesloten tijdens het rijden. Probeer
niet om zovee ...
Peugeot 108. Accessoires
Een ruime keuze aan accessoires en originele onderdelen wordt u aangeboden
door het PEUGEOT-netwerk.
Deze accessoires en onderdelen zijn volledig
aangepast aan uw auto, zijn voorzien van een arti ...
KIA Picanto. Bandenspanning controleren
1. Stop na ongeveer 7 ~ 10 km (of ongeveer
10 minuten) gereden te
hebben op een geschikte plaats.
2. Sluit de slang (10) van de compressor
aan op het ventiel van de band.
3. Sluit de compress ...