Uw voertuig kan uitgerust zijn met een veiligheidsgordelspanner voor bestuurders en voorste passagier (Retractor voorspanner en EFD (Bevestigingstoestel voor Noodsituaties)). De spanner worden geactiveerd bij een ernstig botsing.
Wanneer het voertuig plotseling stopt, of indien een inzittende probeert om te snel voorwaarts te leunen, zal de veiligheidsgordel in de bestaande positie vergrendelen.
In bepaalde frontale botsingen zal de gordelspanner activeren en de veiligheidsgordel strakker aantrekken tegen het lichaam.
(1) Retractor Voorspanner
Het doel van de retractor voorspanner is om zeker te stellen dat de schoudergordels strak zitten rond het bovenlichaam van de inzittenden in bepaalde frontale botsingen.
(2) EFD (Bevestigingstoestel voor Noodsituaties)
Het doel van de EFD is om zeker te stellen dat de schootgordels strak zitten rond het onderlichaam van de inzittenden in bepaalde frontale botsingen (indien van toepassing, Alleen bestuurder).
Indien het systeem overmatige druk van de veiligheidsgordel ervaart op de veiligheidsgordel van de bestuurder of de inzittende en de gordelspanner geactiveerd wordt, zal de begrenzer van de voorspanner iets van de druk op de betrokken veiligheidsgordel iets verminderen (indien van toepassing).
Raak de spanner niet aan gedurende een aantal minuten nadat ze zijn geactiveerd.
Wij raden aan u het systeem onderhouden bij een erkende HYUNDAI-verdeler.
Het voorspanner systeem bestaat uit de volgende componenten. Hun locaties getoond in de afbeelding:
* : indien van toepassing, Alleen bestuurder
AANDACHT Sensor die de air-bag activeert, is aangesloten op de voorspanner. Het waarschuwingslamp op het instrumentenpaneel zal oplichten gedurende ongeveer 6 seconden nadat het contact de AAN positie is gezet, waarna de lamp uit moet gaan.
Als de voorspanner niet correct werkt, zal de waarschuwingslamp oplichten, zelfs als er geen storing in de air-bag is.
Indien de SRS air-bag waarschuwingslamp niet oplicht, of blijft branden terwijl het voertuig wordt bestuurd, raden we aan om het systeem te laten geïnspecteerd door een erkende HYUNDAI verdeler.
AANDACHT
Mercedes-Benz A-Klasse. Neutraalstand N inschakelen
WAARSCHUWING Wanneer kinderen zonder toezicht in de auto
achterblijven, kunnen deze:
uitrusting van de auto bedienen en
bijvoorbeeld bekneld raken.
...
Toyota Aygo. Muziekstukken selecteren
Draai de knop MENU of druk op de toets
of
van SEEK/FILE (type
A) of de toets
of
(type B) om het gewenste
muziekstuk te selecteren.
Selecteren van een muziekstuk in het overzicht
1. Druk o ...
Mercedes-Benz A-Klasse. Auto slepen met opgetilde vooras
Bij het slepen van de auto met opgetilde vooras de belangrijke
veiligheidsaanwijzingen in acht nemen
.
Slepen met opgetilde vooras is alleen
mogelijk bij auto's zonder 4MATIC.
...